Europoslanci Štětinovi hrozí smrtí a dostal i oprátku. Za kritiku Alexandrovců

Blesk.cz
29. prosince 2016, autor: Václav Lang

Europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09) zažívá krušné chvilky. Nejdřív prohlásil o souboru Alexandrovci, se kterým v neděli spadlo letadlo, že jsou to vojáci letící do války. Pak se mu začaly hromadit výhrůžky smrtí. A do jeho e-mailové schránky přišel i obrázek oprátky.

„Alexandrovci jsou vojáci. Letěli do války. Zahynuli. Ve válce vojáci umírají. Byli osudem ušetřeni potupy tance na hrobech mrtvých z Aleppa. Těch mrtvých, které zabili jejich kolegové ve zbrani.“ Takový komentář zveřejnil europoslanec Štětina v neděli na Boží hod vánoční na Facebooku. Bylo to několik hodin poté, co se letadlo s ruským armádním sborem na cestě do syrského Aleppa zřítilo do Černého moře.
Brzy nato začaly Štětinovi chodit nenávistné a výhrůžné reakce. „Tento můj status obdržel za 24 hodin 241 lajků, 158 negativních sdělení na fcb a na Twitteru, z čehož mi 28 jejich autorů přeje smrt a 8 přímo vyhrožuje smrt,“ vyhodnotil o den později.

Z mé dnešní pošty. pic.twitter.com/L1vZgPIcfP

— Jaromír Štětina (@StetinaEP) 28. prosince 2016
A pak přidal další sdělení – ukázal fotku oprátky, kterou mu neznámý autor poslal. Blesk.cz se zatím nepodařilo europoslance kontaktovat.

Alexandrovovův soubor cestoval letounem ruského ministerstva obrany. Štětina ve svém komentáři narážel na to, že právě Rusové participují na válce, která drtí Sýrii a aktuálně hlavně město Aleppo, kam měli hudebníci namířeno. Na palubě jich bylo 64. Názory na tento soubor, navštěvující i Česko, se různí. Jejich fanouškem je například prezident Miloš Zeman, který také okamžitě kondoloval do Ruska.