Dopis Ivo Kameníčka, zástupce české krajanské komunity v Norimberku

Vázený pane senátore,
s uspokojením jsme zaznamenali zprávu o prubehu parlamentního jednání k návrhu zákona o tretím odboji – odboji proti komunistickému rezimu v bývalém Ceskoslovensku. Výsledek prvního kola, schválení návrhu po prvním ctení ve snemovne povazujeme za významný úspech soucasných pozitivních politických sil. Jelikoz víme, ze Vy sám máte v tomto snazení velké osobní zásluhy, dovolujeme si Vám a spolu s Vámi vsem dalsím zúcastneným politikum poblahoprát k úspechu.
Konecne se dá ocekávat i posun v resení otázky ústavnosti existence KSCM, jak pozadují závery Vámi vedené senátní komise. Z vlastního, komunistického hlediska nechtenou podporu k ozivení zájmu o zákaz cinnosti komunistické strany poskytnul svým projevem poslanec Grebenícek, který by se mel, jiz s ohledem na zlociny svého otce, radeji vystríhat verejných vystoupení.
Ujistujeme Vás, ze v nasí krajanské komunite máte verné spojence. Doufáme, ze vyresení paradoxní situace, kdy existuje politická strana, která se nezbavila zásad, jez jsou v rozporu s ústavou CR, bude v brzké budoucnosti uzavreno. Bylo chybou, ze se tak nestalo jiz dríve, ale k náprave není nikdy pozde.
V úcte a se srdecnými pozdravy
Dipl. Ing. Ivo Kamenícek, spolu s papezským prelátem Pavlem Kucerou, kanovníkem Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze, v zastoupení ceské krajanské komunity v Norimberku