Expremiér Jiří Paroubek se bude ženit na výročí sametové revoluce roku 1989. Mnozí tehdejší „revolucionáři“ to pokládají za nevhodné.
PRAHA 17. listopadu 1989 seděl předseda ČSSD Jiří Paroubek podle svých slov s přáteli v restauraci a vůbec netušil, co se děje v pražských ulicích. O osmnáct let později si toto datum zvolil jako den své druhé svatby.
To, že si vybral právě výročí události, která v Československu nastartovala celospolečenské změny, přijde nevhodné některým protagonistům sametové revoluce. Těm vadí i to, že se Paroubek bude ženit v hotelu Esplanade, který vlastní bývalý agent StB Vlastimil Dvořák. „Vrána k vráně sedá,“ komentoval to nezávislý senátor a někdejší studentský vůdce Martin Mejstřík. „Pro pana Paroubka evidentně není výročí převratu důležité. Ani mi to nevadí, protože jsem nikdy od něj nic dobrého neočekával,“ řekl Mejstřík.
Podobného názoru je i senátor Jaromír Štětina, jeden z prosazovatelů zákazu KSČM a komunistických symbolů. „Nesvědčí to zrovna o dobrém vkusu pana bývalého premiéra. Naštěstí je vzpomínka na 17. listopad vysoko nad takovými malichernostmi a měšťáckým předváděním se,“ řekl LN Štětina.
Hudebníka Michaela Kocába, jednoho ze zakladatelů Občanského fóra v roce 1989, Paroubkův záměr oženit se zrovna na výročí listopadového převratu nepřekvapuje. „Vzhledem k tomu, že se bude ženit v hotelu estébáka, tak to bude spíš taková tryzna – co všechno krásného s revolucí odešlo,“ řekl se smíchem LN Kocáb. „Vezměte si jen jeho vstřícnost vůči Číně a Putinovi, to všechno naznačuje, že to asi cítí jinak,“ míní hudebník.
Za nevhodné považuje datum svatby šéfa ČSSD i exilový písničkář Jaroslav Hutka. „Pan Paroubek dobře ví, co je 17. listopadu za den. Přijde mi to nevkusné,“ řekl LN písničkář.