Co dělal Klaus po roce 1986?

POLITIKA. V novinách jsem si přečetla o činnosti Václava Klause – podle svazků StB.
Ale bylo to jen do roku 1986, dál už to nebylo. Dělal kandidaturu a přednášel se souhlasem ÚV KSČ v zahraničí. Za co si ale zasloužil takovou důvěru strany? V současné době se v médiích často mluví o lidech, kteří nebyli přímo spolupracovníky StB, ale současně byli loajální, a požívali tak často větší důvěry než členové KSČ.
V jedné předvolební diskuzi s Václavem Moravcem navrhl pan Cibulka: „Otevřete archivy Prognostického ústavu.“ Asi bychom se potom dozvěděli plno zajímavých věcí, nejen o Klausovi, ale i o Zemanovi. Před rokem 1989 platilo, že kdo chtěl dělat kandidaturu na jakékoli vysoké škole, musel mít souhlas krajského výboru strany. Pokud chtěl někdo studovat v SSSR, musel to odsouhlasit přímo ústřední výbor! Pan Václav Klaus do zahraničí jezdil a také přednášel.
V současné době se připravuje volba prezidenta. Podle tisku není pan Jiří Dienstbier vhodný, protože byl členem KSČ. To je pravda, ale od roku 1968 pak pracoval v disentu. Václav Klaus sice členem nebyl, ale určitě požíval velkou důvěru KSČ. Senátor Štětina byl členem, pan Mejstřík zase mládežnickým

***

„Pokud chtěl někdo studovat v SSSR, musel to odsouhlasit přímo ústřední výbor!“ Helena Nosková, Brno