Čím se živí Senát

POZNAMENÁVÁME

Senátoři stojí občany této republiky pěkně velkou sumičku. Dalo by se tedy očekávat, že se za ni senátoři budou cítit povinni odvést pro občany kus práce. Jenomže zakopaný pes je v tom, že někteří z nich na práci pro lidi prostě nemají – nemyslím čas, toho mají zřejmě spoustu, právě tak jako výhod. Nemají na to však ani intelektuálně, ani lidsky. Aby se necítili uraženi všichni, protože i v Senátu se najdou soudní lidé (občas se to ukáže i při hlasování). Jsou mezi nimi ale i výtečníci, kteří, protože na nic jiného nemají, vybrali si za svoji specializaci boj proti »komunismu«. Do lidské řeči přeloženo – boj proti všem občanům, kteří nesdílejí jejich názory na budoucí tvář země. Ty totiž nejsou nijak vábné – chudoba pro většinu občanů, americké základny rozseté po republice, tvrdá ruka proti každému, kdo pozvedne svůj hlas proti pravicové totalitě. Odvolávky na »komunismus« jsou jen krycím manévrem. Jsou to senátoři Štětina aMejstřík – první bývalý člen KSČ a podle mého agent všech rozvědek světa, druhý pak bývalý aktivní »svazák«, jehož nynější specializace není moc veřejnosti známa.
Tito dva pánové opět zaúřadovali – předložili Senátu návrhy hodné jejich pověsti – a světe, div se – tyto nesmysly v ctihodné horní komoře prošly. Zřejmě by se nenávist obou přenesla i na ty, kteří by chtěli rozumně hlasovat proti. Atak Senát schválil novelu, kterou se ruší MDŽ a bude Svátek matek, ruší se ale i Den vzdělanosti (ten byl spojen se založením Karlovy univerzity 7. 4. 1348) a Den rodin. Inu, vzdělanost je zřejmě nebezpečná a rodina patrně také, dnes je přece vmódě psí knížka ŕ la premiér. Nakonec, co bychom od Štětiny a Mejstříka mohli chtít.
Na pořadu dne je také návrh na zákaz »komunistických symbolů«, prý aby se policajtům lépe pracovalo! Vskutku demokratický počin, jenom nevím, proti komu zaměřený. KSČM má ve znaku třešně, i když nevím, proč by nemohla mít rudou hvězdu i srp a kladivo, jako je tomu v jiných, demokratických evropských zemích, které jsou nám neustále dávány za vzor. Asi tam nemají v zákonodárných sborech tak patologické případy, jako jsou Štětina a Mejstřík. Věřím, že jejich pomatenost nepůjde tak daleko, že by se snažili zakázat práci srpem a kladivem. Rudou hvězdu si ale budou muset zřejmě odpárat z dresů i fotbalisté Slávie a kdoví, kde se všude ještě vyskytuje.
Aby to nebylo všechno tak nápadné, tito dva jurodiví hoši vmontovali do návrhu i zákaz nacistických symbolů – hajlování, hákový kříž apod. Co udělají naši milí senátoři s Mirkem Topolánkem, který podle bulvárního tisku chodí v košili s číslicí osmnáct, což je prý podle neonacistické symboliky číselně vyjádřený Hitlerův monogram, nebo jak ho odnaučí používat fráze z nacistické hantýrky, nám návrh zákona neobjasňuje.
Kdyby tyto počiny senátních pomatenců, které byly Senátem schváleny, nebyly jasným důkazem toho, že demokracie u nás umírá, byla by celá záležitost spíše k smíchu, než k pláči. Takhle je to ovšem na pováženou. To si jednou Štětina s Mejstříkem mohou vzpomenout, že vytvoří zvláštní oddíly pro kontrolu, jak je dodržován jejich zákon třeba ve školách, v kultuře (koukejte se rychle na dnes stále opakované staré seriály, protože ty už nebudou), a je po demokracii totálně! Amožná, že ti dva za spolupráce ještě jiných výtečníků přitom budou hajlovat.
Není bez příčiny, proč je těmto dvěma pomatencům věnována v Senátu tak velká podpora, i když v něm jsou bezpochyby i lidé opravdu vzdělaní. Láme se totiž chleba, preference ODS klesají, lidé ve své většině odmítají Topolánkovu reformu, a není tedy od věci občany zastrašovat. A protože KSČM se svých postojů v oblasti sociální nikdy nevzdá, je třeba ji »zamáčknout«.
Vtéto souvislosti mne napadá, jak se tato »senátní demokracie« zamlouvá prezidentu Klausovi, od něhož pochází bonmot, že řidič se nesmí dívat jen do zpětného zrcátka, ale dopředu. A také mne zajímá, kdyby čirou náhodou ve sněmovně tato pomatená zpatlanina prošla, zda by ji Václav Klaus podepsal nebo by se mu alespoň zatřásla ruka.

Foto popis|