Kam se na to hrabe rádoby satirický televizní glosář Zuzany Bubílkové Co týden vzal!Díky legračnímu lavírování Martina Bursíka byla v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce větší sranda. Na to,zda budou Zelení proti radaru,řekl,že vlastně je ještě brzy, a v této chvíli by on byl sice asi proti,ale taky možná ne,zkrátka se uvidí. U problémů zdravotnictví už byl jednoznačně na straně poplatků a další reformy a všechny odpůrce obvinil z populismu.
V neděli byl Bursík vůbec nějak nervózní a napadal i odboráře. Což mu hned předseda ČMKOS Štěch stejnou mincí vrátil:»My také nehodnotíme, zda Zelení opravdu jsou Zelení,i když o tom máme vážné pochybnosti.« Nic líbit si nenechal ani Vojtěch Filip. Super bod si připsal hlavně v diskusi (to už na ČT 24)k současné situaci v Tibetu. Šéf Strany Zelených mu skočil do řeči ařekl,že jde o politickou agitku. Filip hned reagoval,že spíše politickou trapnou protičínskou agitku ukazuje Strana zelených a vlastně v parlamentu tak nahrazuje republikány. Právě jen sládkovci si totiž kdysi jako jediní dovolili vyvěsit na státní budovu cizí vlajku. Připomeňme,že Zelení ke konci minulého týdne na okna svého poslaneckého klubu v čele se senátorem Štětinou teatrálně pověsili tibetskou vlajku -chtěli tak prý protestovat proti politice Číny. Inu,někteří Zelení se leckdy chovají vskutku hodně podivně až legračně,a možná,že jim Miroslav Sládek teď fakt moc závidí.
Připomeňme ještě komentář Práva k této pro-blematice. Mimo jiné uvedl,že se nějak zapomíná, že nejvíce zla v Tibetu napáchalo Spojené království Velké Británie a Severního Irska,které zde bylo protektorem až do roku 1905 a později pak třikrát oficiálně uznalo,že Tibet vždy právem patřil k historickému území Číny. Aprávě to byla až Čínská lidová republika,která odstranila v Tibetu ponižující středověké otrokářství,které zde až do roku 1905 bylo běžnou normou.
Foto popis|