BIS údajně pracovala v kauze důstojníka Hučína na politickou objednávku ČSSD

Kateřina BLECHOVÁ, moderátorka
——————–
Podle senátora Jaromíry Štětiny pracovala BIS před osmi lety v kauze svého důstojníka Vladimíra Hučína na politickou objednávku sociálně demokratické vlády. Spolupracovala přitom s přerovským státním zastupitelstvím a policií. Důkazem je podle senátora videonahrávka výpovědi soudce Krajského soudu v Olomouci. BIS všechna obvinění důrazně odmítá.

redaktorka
——————–
Ohrožování utajovaných skutečností, šíření poplašné zprávy, neuposlechnutí rozkazu, to jsou tři ze sedmi obvinění, kterým čelil bývalý důstojník Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín. Vloni byl soudy osvobozen, teď navíc senátor Jaromír Štětina přichází s tvrzením, že všechna obvinění byla vykonstruovaná a na politickou objednávku.

Jaromír ŠTĚTINA, senátor
——————–
Společný tým Bezpečnostní informační služby, okresního státního zastupitelství a okresní policie na přímý pokyn tehdejší sociálně demokratické vlády rozpracoval rozsáhlou diskreditační kampaň, která měla Vladimíra Hučína kriminalizovat a zničit.

Jan ŠUBERT, mluvčí Bezpečnostní informační služby
——————–
Důrazně odmítáme, že bychom kdykoliv pracovali na politickou objednávku, že bychom kdykoliv ovlivňovali práci orgánů činných v trestním řízení.

redaktorka
——————–
Důkazem senátora Štětiny mají být slova soudce olomouckého krajského soudu Antona Bucheně. Loni při osvobozujícím rozsudku v Hučínově případu řekl toto:

Anton BUCHEŇ, soudce Krajského soudu v Olomouci
——————–
Osobou Hučína se zabývala i vláda, ředitel BIS dostal přímo úkoly situaci řešit.

Jeroným TEJC, předseda komise pro kontrolu BIS /ČSSD/
——————–
Já bych si vůbec nedovolil nazývat to, co pan Štětina sdělil nějakými důkazy. Já myslím, že je to spíše úsměvné a že pan senátor má nouzi o témata, kterými by se zviditelnil.

redaktorka
——————–
Senátor Štětina vidí podobnost kauzy Vladimíra Hučína s právě probíhající kauzou bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka.

Jaromír ŠTĚTINA, senátor
——————–
Považuji za znepokojující, že tytéž orgány činné v trestním řízení, které se pokoušely ve spolupráci se sociálně demokratickými špičkami kriminalizovat Vladimíra Hučína, řadu měsíců šetřily případ údajného úplatku, který měl přijmout vsetínský starosta Jiří Čunek.

Jeroným TEJC, předseda komise pro kontrolu BIS /ČSSD/
——————–
Panu Štětinovi vůbec nejde o kauzu Čunek, ale o pokračování jeho svaté války s přerovským státním zastupitelstvím a také možná o pomstu za pana Hučína.

redaktorka
——————–
Jaromír Štětina už požádal parlamentní komisi pro kontrolu BIS, aby zjistila, jakým způsobem se služba podílela na konstrukci falešných obvinění Hučína.