Bažina, ale v duši

Mnohokrát jsem slyšela a četla, že Senát je zbytečný. S tím samozřejmě souhlasím. Ale kdyby nebyl Senát, kdo by brojil a útočil proti komunistům? KSČM je nejvíce trnem v okusenátorům Štětinovi a Mejstříkovi. Dost už toho proti této parlamentní straně vykonali a stále vymýšlejí nové útoky. Zdá se, že už ani nejsou schopni myslet na něco jiného, že jejich utkvělá myšlenka je zničit komunisty.
Začátkem listopadu projednal a schválil Senát návrh pana Štětiny na zřízení komise pro posouzení ústavnosti KSČM. V Poslanecké sněmovně pak prošel senátní návrh zákona o Ústavu paměti národa, jehož důvodem je snaha vyrovnat se s komunistickou minulostí.
Jaké to vyrovnávání bude, to si můžeme snadno představit. Vždyť s komunisty minulými i současnými se vyrovnávají už 17 let. Paměti národa se budou psát od roku 1948. Když nestačí archivy a různé dokumenty, proč se nebudou psát od roku 1918, od začátku Československé republiky? To tu byla 30 let růžová zahrada a až v roce 1948 podle mnohých začalo temno a podle senátora Štětiny bažina?
Když v roce 1989 skončilo temno, začali vládnout disidenti a překabátění komunisté v ODS. Vládli tak, že rozbili Československo, devastovali vlastní zemi a demoralizovali vlastní národ. Rozkradli, rozdali a rozprodali státní a národní majetek. Privatizace a restituce jsou loupeží století. Je konec roku 2006 a nic nekončí, všechno pokračuje. Na jedné straně vláda utahuje občanům opasky, žluté kuře žebrá »pomozte dětem« a sotva ODS začala vládnout, ihned zvěstovala národu, kolik vydá stát ročně na důchody, že na ně nejsou peníze a že je třeba důchodová reforma. Na druhé straně se mlčí o tom, kolik nás stojí Svobodná Evropa a jiné instituce, kolik vojáci v zahraničí, kolik dostávají kubánští disidenti, když odpůrci Lukašenka dostali 20 milionů. A pan senátor Štětina za pomoci ostatních bude vysušovat bažinu.

Anna Dindová, Jistebnice