Autoři petice Zrušme komunisty žádají odstoupení Grosse

PRAHA 1. dubna (ČTK) – Autoři petice Zrušme komunisty, jejímž cílem je prosadit zákaz propagace komunismu, požadují odstoupení premiéra Stanislava Grosse (ČSSD). Tvrdí, že jeho vláda se dnešním hlasováním ve sněmovně stala zcela závislou na libovůli KSČM. „Jedná se o nejtemnější okamžik v polistopadové historii naší země a výsměch celému národu, který prožil čtyři desetiletí v komunistické diktatuře,“ stojí v prohlášení, které dnes zástupci iniciativy zaslali ČTK.

Nelíbí se jim, že Grossova vláda přežila parlamentní hlasování o vyslovení nedůvěry díky postoji KSČM, která se zdržela hlasování. Grosse považují za hlavního, byť ne jediného viníka současné krize a jsou přesvědčeni o tom, že vejde do historie jako premiér, který otevřel komunistům dveře pro návrat k moci.

„Příští týden se proto připojíme k protestům žádajícím odstoupení premiéra ze své funkce. K témuž kroku vyzýváme i dosavadních třicet tisíc signatářů naší petice, stejně jako všechny ostatní jednotlivce a sdružení,“ stojí v prohlášení, pod nímž jsou podepsáni mimo jiné senátořiJaromír Štětina a Martin Mejstřík, spisovatel Ivan Klíma, herec a režisér Ladislav Smoljak či dokumentaristka Olga Sommerová.

Zástupci iniciativy se zároveň zavazují, že zesílí snahy o potlačení vlivu KSČM všemi legálními způsoby, ať již politickými, právními či jinými.

khj kš