Ahmed má hlad a The Tap Tap vystoupí na benefičním koncertě

PRAHA 27. března (ČTK) – V pražském kině Aero se 30. března uskuteční benefiční koncert nazvaný Cesta z konce Ukrajiny. Vystoupí na něm kapela Ahmed má hlad, která našla inspiraci v balkánské a východoevropské lidové hudbě, a skupina The Tap Tap složená z dětí z Jedličkova ústavu v Praze. Výtěžek bude věnován postiženým dětem ze souboru Huculyk ze zakarpatských Vilšan, sdělila ČTK Zdena Caisová z pořádajícího sdružení Bodaj.

Oba soubory tělesně postižených dětí se sešly již loni v květnu na společném workshopu v Praze, kde vystoupily na festivalu Vysoko, Výše, Vyšehrad. Pražský pobyt ukrajinských dětí i jejich festivalové vystoupení zachytil stejnojmenný filmový dokument Cesta z konce Ukrajiny, který natočili Kateřina Krusová s Radkem Tůmou. Projekce snímku bude podle Caisové vrcholem večerního programu.

Během večera se uskuteční rovněž vernisáž výstavy černobílých fotografií Tomáše Vrtala, dokumentujících život dětí s postižením na Ukrajině. Vystoupí také novinář a senátor JaromírŠtětina; návštěvníci mohou navíc ochutnat tradiční ukrajinské pokrmy.

Vybrané prostředky by podle Caisové měly být využity v květnu na cestu Huculyku na letošní ročník mezinárodního hudebního workshopu dětí s postižením v Praze. Informace o pořádajícím sdružení jsou uvedeny na internetové stránce www.bodaj.com.