Zvítězí pravda?

Jak by to asi dopadlo,kdyby se nejhloupější žák třídy (a široko daleko vůbec)vedral ke katedře a začal ostatní žáky zkoušet a známkovat?S danou školou by to šlo asi pěkně z kopce. Tato na první pohled bizarní představa se bohužel stala realitou,ale pokud si myslíte,že máme někde tak mizernou školu,jste bohužel na omylu.
K této situaci totiž došlo v horní komoře parlamentu,kde Štětináč Mejstřík…opravuji:Štětina a Mejstřík…rozhodl(i)se dávat lekce demokracie a vybral(i)si k tomu způsob vskutku kuriózní -pokusí se zakázat jiný ná-zor. Velmi demokratické,že?
Nemám-li proti soupeři argument,zakážu ho -tento postup praktikovala v minulosti již celá řada totalitních zřízení. Ani u jednoho z pánů nejsou podobné praktiky novinkou,ale tentokrát se vyznamenali i další senátoři. Modrá agonie z prohraných voleb setřela poslední zbytky soudnosti a modří senátoři,mimo dvou,kteří se alespoň zdrželi hlasování,podpořili absurdní návrh na zákaz KSČM.
Bohužel ani sociální demokraté moc nezaperlili. Měli by si uvědomit, že bez voličů KSČM by většinu oranžových senátorů nezískali a dost možná (ve druhém kole)vůbec žádného.
Dovolte,abych uvedl můj oblíbený citát Martina Niemollera::»Když nacisté zavírali komunisty,nepletl jsem se do toho -nebyl jsem přece komunista. Když brali sociální demokraty,mlčel jsem,nebyl jsem přece sociální demokrat. Když pronásledovali Židy,nebyla to moje věc -přece nejsem Žid. Když pronásledovali katolíky,díval jsem se pasivně -nebyl jsem přece katolík. Když pak sebrali mě,nenašel se už nikdo,kdo by mne bránil!«Myslím,že trefnější už to být nemůže -bohužel,ČSSD se rozhodla mlčet,nezbývá než doufat,že alespoň voliči levice mlčet nebudou.
Normálně by mě to nechalo klidným -vždyť se evidentně jedná o zoufalý pokus dvou šílenců podpořených stranou,která ztrácí v horní komoře většinu,a tak si chce naposledy užít. Normálně bych si rozhodnutí soudu dovolil předjímat,protože by bylo zcela jasné…jenže po té tragikomedii s rozhodováním Ústavního soudu o poplatcích… No,nechme zatím tytam černé myšlenky. Nezbývá než věřit standartě a doufat,že pravda opravdu vítězí… Jen je jasné,že tentokrát dostane pořádně zabrat.