Senátor Jaromír Štětina se svou komisí shromáždil celkem 76 prohřešků komunistů proti zákonům naší země. Některé prohřešky jsou poněkud úsměvné, z většiny však demokraticky smýšlejícími člověku běhá mráz po zádech.

Vzývání Lenina, Marxe, Gottwalda, hlásání třídní nesnášenlivosti, touha po zestátňování, bagatelizování rudého teroru v padesátých letech, vyzývání k násilnému převratu, neúcta k soukromému majetku, to je jen skromný výčet komunistických prohřešků. Komunisté něco jiného hlásají před televizními kamerami, kdy mají plná ústa demokracie a něco jiného na svých sezeních, kdy dumají nad tím, jak opět demokracii zakroutit krkem.

KSČM je přímou následovatelkou KSČ, dokonce je KSČM registrována jako územní organizace KSČ. Přitom KSČ byla zákonem označena jako zločinná organizace. KSČM se nikdy od své předchůdkyně plně nedistancovala, dokonce má ve svém čele člověka, který podepsal vázací akt s STB.

Komunistický lágr

Komunistická strana je stejně zločinná jako NSDAP. Jak nacionální socialisté tak komunisté se vyznačovaly stejným přístupem k obyvatelstvu s jedním rozdílem. Komunisté mají na svých rukách krev stamilionů obětí a nacisté se s nimi vůbec nemohou co do počtu rovnat.

O tom, že komunistická strana měla být zakázaná a rozpuštěná snad nemůže být pochyb. Pochyby ale vznikají, zda bude mít zákaz po dvaceti letech ještě ten správný účinek. Komunisté měli být zakázáni už dávno, v roce 1990.

Po „plyšáku“ měli komunisté stažená pozadí tak, že by mohli štípat dráty, jak říkával můj otec. V roce 1990 byla ideální doba k podobnému kroku. Jednak by to obyvatelstvo jako celek přivítalo a druhak to sami komunisté čekali.

Bohužel, zřejmě došlo k obchodu mezi Václavem Havlem a komunisty na klidném předání moci a tolerování komunistů. Václav Havel na jednom ze seminářů pro studenty dostal otázku, proč nedošlo k zákazu komunistů. Jeho odpověď zněla v tom smyslu, že prý na to ve společnosti nebyla nálada.

Ano, to mohl říkat studentům, kteří v tu dobu ještě nebyli na světě nebo jejich jedinou starostí byl na provázku tažený kačer. Ti odrostlejší si ale dobře pamatují, že nálada ve společnosti zákazu komunistů byla nakloněna, ale že především společnost hltala každé Havlovo slovo a vzala si za své jeho heslo „nejsme jako oni“.

Poté, co se naše vlast rozdělila na dva samostatné státy stále ještě existovala možnost komunisty zakázat, ale tehdy byly k řešení daleko důležitější věci. Zkrátka vhodný okamžik pro zákaz komunistů se promeškal.

Pokud nyní dojde k zákazu komunistů, bude učiněno spravedlnosti zadost, ale přichází to příliš pozdě. Mladí lidé nebudou chápat, proč je najednou rozpouštěna parlamentní strana, protože nemají vlastní zkušenosti s minulým režimem. Komunisté budou ze sebe dělat mučedníky „státní zvůle“, když se rozpouští demokratická strana (kterou ale nikdy nebyli). Ti, kteří jsou plni nenávisti vůči současnému demokratickému režimu, budou křičet nejvíc a budou se ohánět lidskými právy, které byly pro komunisty toliko toaletním papírem.

Však už také komunisté vyhrožují. Vojtěch „Falmer“ Filip se nechal slyšet, že se KSČM obrátí na komunistické strany světa a komunisté ve světě prý ty naše nedají: „Česká vláda by ztratila jakoukoli důvěryhodnost v mezinárodních jednáních.“ V OSN je prý řada států s komunistickými vládami, kteří by jeho stranu podpořily.

Ano, největší podpora přijde klasicky z Kuby, KLDR a od západních salónních komunistů. Pokud by státy na západě Evropy na vlastní kůži zažily komunistický režim, pak by tam určitě byli komunisté dávno rozpuštěni a zakázáni stejně jako nacistické a fašistické strany.

Náš právní řád klasifikuje strany, které hlásají nesnášenlivost vůči jiným skupinám obyvatelstva jako nezákonné. Pokud může policie vtrhnout do hospody a rozpustit „koncert“ kvůli rasistickým heslům, měla by stejně vtrhnout na prvomájovou komunistickou oslavu, pokud řečníci hlásají nesnášenlivost a ne jim ještě asistovat.

Stejěn tak, jako si dokáže policie z davu nácků vytáhnout lidi, kteří porušují náš zákon nacistickými symboly, měla by si vytáhnout ze srocení komunistů ty, kteří propagují svými symboly hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů.

Stejně jako policie kriminalizuje vydavatele a prodejce knihy Mein Kampf nebo publikace o nacistických pohlavárech, měla by stejně kriminalizovat i toho, kdo prodává Kapitál nebo publikace o pohlavárech komunistických.

Pevně věřím, že se návrh na zákaz dočká u NSS kladného výsledku. Pokud se tak stane, přijde zákaz pozdě, ale důležitá věc je, že přijde. Je smutné, že se s minulostí budeme vyrovnávat až dvacet let po revoluci, ale pořád to je lepší, než se s minulostí nevyrovnat. Zločinná organizace nemá právo existovat.