Výstava pomůže nemocným AIDS

Vysoké Mýto – „Celý rok jsem fotografoval nemocné AIDS v ukrajinské Oděse a viděl katastrofální podmínky, v nichž tito lidé žijí i umírají. Viděl jsem, že nemají k dispozici základní léky, které by jim prodloužily život o mnoho let nebo alespoň dovolily důstojně zemřít. Přitom v Oděse překračuje rozšíření AIDS hranice skutečné epidemie – HIV pozitivní jsou tu čtyři procenta obyvatel! To nemá v Evropě obdoby,“ píše na svých internetových stránkách fotograf Jan Šibík.
V Česku velmi dobře známý fotograf se proto rozhodl, že udělá ze svých fotografií putovní výstavu, aby Čechy upozornil na utrpení nemocných. A zároveň od nich vybral nějaké peníze ve prospěch oděského centra.
Do 7. června mohou Šibíkovu výstavu Chci ještě žít zhlédnout návštěvníci Staré radnice ve Vysokém Mýtě. Ti, které tragický osud nemocných AIDS osloví, mohou přispět formou dárcovské SMS. Stačí poslat zprávu DMS mezera CHCIZIT na číslo 87777. Číslo je stejné pro všechny operátory. Cena SMS je 30 korun plus 19 procent DPH. Akci již podpořila řada osobností jako Jan Hřebejk, Jaromír Bosák, Jaromír Štětina, Tono Stano či Ondřej Hejma