Veřejné slyšení „Hrozba komunismu“

O tom, zda je komunismus stále hrozbou, budou zítra diskutovat experti na veřejném slyšení s názvem Hrozba komunismu, které pořádají senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina v Hlavním sále Senátu.

O tom, zda je komunismus stále hrozbou, budou zítra diskutovat experti na veřejném slyšení s názvem Hrozba komunismu, které pořádají senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina v Hlavním sále Senátu. O srovnání komunistických stran v Česku a v Evropě bude na slyšení hovořit bývalý velvyslanec na Kubě Petr Přibík. Nad nebezpečím obnovy bolševismu v Ruské federaci se bude zamýšlet bývalý velvyslanec v této zemi Luboš Dobrovský. Analýzou komunistických režimů ve světě se bude zabývat Jan Holzer z brněnské Masarykovy univerzity, jeho kolega Stanislav Balík má probrat současné chování KSČM v reálné politice. O myšlenkové, právní a personální kontinuitě mezi KSČ a KSČM bude hovořit Miroslav Novák z Institutu politologickéch studií Karlovy univerzity.

Slyšení by mělo být stejně jako novela trestního zákona o zákazu propagace komunismu a nacismu reakcí na současnou politickou situací, kdy při platnosti zákona o protiprávnosti komunistického režimu v Česku působí strany, které se ke komunismu hlásí.