V Praze 2 padají kvůli volbám trestní oznámení

Praha – Fyzikální zákon akce a reakce poznamenal předvolební boj kandidátek do Senátu na Praze 2. Architektka Daniela Filipiová (ODS) tu obhajovala křeslo proti herečce Taťáně Fischerové (zelení). Každá z žen je přesvědčena, že si druhá strana nevedla příliš čistě.
Kvůli nekalému boji padlo i první trestní oznámení. Přelepování plakátu Fischerové podobiznou její soupeřky rozčílilo Občanskou iniciativu za zvolení Fischerové natolik, že podali trestní oznámení na neznámého pachatele. A následovala reakce. Žlutými archy, které podepsali JaromírŠtětina a Jakub Patočka, pak přelepovali tvář Filipiové na místech, kde její plakáty neměly co dělat.
„Já osobně jsem se s přelepováním plakátů setkala v prvním kole a právě ze strany paní Fischerové. Nějak jsem to nekomentovala, protože chápu, že nemůže stát u každého lepiče plakátů a dohlížet na ně,“ komentuje vyostřenou situaci vítězka voleb Daniela Filipiová.
Taťána Fischerová zatím zvažuje další trestní oznámení. „Zvažuji a ještě jsem se stoprocentně nerozhodla, jestli podám trestní oznámení za pamflet, který dali do schránek. Připadá mi to nefér a podle mě je to i porušení zákona o volbách,“ myslí si herečka, podle které je strategie soupeře podpásovou akcí.