Text trestního oznámení senátora Štětiny

Obvodní státní zastupitelství

pro Prahu 1

 

nám. 14. října č. 9

150 00  Praha 5

 

 

 

 

Věc: Trestní oznámení

 

 

 

 

Podávám u vašeho státního zastupitelství  trestní oznámení na neznámého pachatele pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele.

 

 

 

Odůvodnění podání trestního oznámení:

 

 

 

Dne 27. 11. 2007 jsem předal  Stálé komisi pro kontrolu činnosti BIS Poslanecké sněmovny  důkazy o tom, že se Bezpečnostní informační služba vměšovala a přímo podílela na činnosti orgánů činných v trestním řízení  vedeném proti bývalému důstojníkovi BIS Vladimíru Hučínovi.

 

Součástí těchto předaných důkazů jsou i tajné materiály, které jsem získal v souvislosti s výkonem funkce senátora.  Ty, které mají různý stupeň utajení (především přílohy č. 5 až 11 uvedené v dopise Komisi pro kontrolu BIS) jsem prostřednictvím pracovníků Senátu  předal v počtu 17 listů  státnímu zástupci  JUDr. Michalu Zachystalovi obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 dne 4. 3. 2008. Mimoto jsem JUDr. Zachystalovi  zaslal dne 31. ledna 2008 důkazy o tom, že se ředitel inspekce BIS Jan Panoš  svého času osobně protiprávně podílel  na získávání diskreditačních materiálů pro trestní řízení proti  Vladimíru Hučínovi.

 

Tyto materiály dokazují, že se BIS a její důstojníci podíleli na trestním řízení proti Vladimíru Hučínovi, čímž zneužili své pravomoci veřejných činitelů.

 

Bude-li mít vaše státní zastupitelství zájem, mohu předložit i další důkazy o vměšování BIS do trestního řízení.

 

 

 

 

 

S přátelskou úctou

 

 

Jaromír Štětina

 

senátor

 

 

 

V Praze dne 27. května 2008

 

 

 

 

Přílohy:

Dopis senátora Štětiny Stálé komisi pro kontrolu BIS ze  dne 27.11.2007

Korespondence senátora Štětiny s JUDr. Zachystalem v počtu  6 listů

Dopis Nejvyššího státního zastupitelství ze 13. května 2008

Kopie dokumentů o předání 17 listů tajných materiálů  JUDr. Zachystalovi