Technoparty CzechTek hýbe naší politickou scénou

Nikola BOJČEV, moderátor
——————–
Technoparty CzechTek hýbe naší politickou scénou. Senátor Štětina zpochybňuje objektivnost policie při prošetřování zásahu. Možné pochybení těžkooděnců zkoumá nově zřízený policejní útvar a ministr vnitra Bublan se dneska zpovídal před Senátem. Více už reportér Frekvence 1 Láďa Hruška.

Ladislav HRUŠKA, redaktor
——————–
Policie hledá pomoc u veřejnosti. Hledá totiž důkazy, které by potvrzovaly brutalitu policistů během CzechTeku. Nic nedáme, to zase říkají lidé, kteří policii už nevěří. Mezi takovými je isenátor Jaromír Štětina.

Jaromír ŠTĚTINA, senátor
——————–
Nevěřím tomu, že policejní komise může objektivně zhodnotit to, co policie na Tachovsku udělala. Já si myslím, že jediný, kdo by mohl říci objektivní a nezávislou úvahu, je nezávislá komise.

Ladislav HRUŠKA, redaktor
——————–
Do kauzy už zasáhl i ombudsman. Ten hodlá osobně prověřit jak postup policie, tak orgánů státní správy. Tady je mluvčí ombudsmana Marcela Horáková.

Marcela HORÁKOVÁ, mluvčí ombudsmana
——————–
Veřejný ochránce práv se pro šetření rozhodl poté, co na adresu do kanceláře přišlo několik tisíc protestů mailem na postup policie a máme zde asi jedenáct klasických podnětů.

Ladislav HRUŠKA, redaktor
——————–
Na loukách u Mlýnce na Tachovsku už probíhá úklid. Střepy, plastové láhve a další nepořádek sem přijela poklidit zatím desítka technařů.