Technaři to nevzdávají

TACHOV – Nervozitu a napětí ale prožívali i ti, kteří se na největší technoparty CzechTek 2005 nedostali! Popojížděli v kolonách, zaplnili čerpací stanice, mobily a internet jely naplno!

„Nesmysl, proč to dělají, idioti,“ takovými slovy komentovaly počínání policie skupinky příznivců taneční hudby, kteří se kvůli zavřené dálnici D5 na akci nedostali. Přesto to nikdo z nich nevzdal! U většiny soundsystémů, které zaplavily okolní vesnice, panuje optimismus. Doslova v obležení jsou všechny benzínové pumpy v okolí, kde parkují dodávky a velké karavany účastníků akce. Mobily drnčí, počítače se nezastaví ani na chvíli! Vzniká nová strategie: Přes noc se příznivci techna pokusí s co nejvíce auty obsadit louku na kraji Doupovských hor!

Asi čtyřicítka příznivců techna včera večer demonstrovala před pražským sídlem ministerstva vnitra. Na dnešek chystají další podobné akce před různými vládními institucemi. Politici se k zákroku staví různě.

„Zákrok byl adekvátní, protože je podložený názorem soudního znalce, státního zástupce a trestním oznámením majitelů pozemků,“ tvrdil ministr vnitra Františk Bublan. Naopak senátor Jaromír Štětina je přesvědčen, že policie postupovala v rozporu se zákonem. „Policisté zasáhli na nátlak premiéra Jiřího Paroubka,“ uvedl Ivan Langer z ODS.