Štětina proti vydání senátora Čunka k trestnímu stíhání

Senátní imunitní výbor dnes doporučil vydat senátora a předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka k trestnímu stíhání.

Konečné slovo bude mít Senát jako celek na schůzi, která se uskuteční zřejmě za dva týdny. Policie podezírá místopředsedu vlády Čunka z toho, že jako vsetínský starosta vzal před pěti lety půlmilionový úplatek. Senátor obvinění odmítá a sám požádal kolegy o zbavení imunity, aby se mohl dostatečně obhájit. Z funkcí odstoupit nehodlá.

Pro vydání bylo sedm členů výboru, proti čtyři napříč politickými stranami. Jedním z nich bylJaromír Štětina, který svůj postoj zdůvodnil mimo jiné zpolitizováním celé kauzy.

„Jsem přesvědčen, že pan Čunek je nevinný,“ řekl novinářům. Domnívá se, že kauza byla zpolitizována. „Proto si myslím, že bylo mou povinností ctít pravidla o imunitě,“ odůvodnil svůj postoj novinářům.

Za „farizejství“ považuje od některých členů výboru, že hlasovali pro vydání, přestože uvedli, že Čunkovy argumenty jsou přesvědčivé. Jaromír Štětina svůj postoj opírá o sled událostí na politické scéně, kdy Čunek kandidoval na post šéfa lidovců, a pak, kdy mělo následovat hlasování o důvěře vládě: „To samo o sobě je politikum,“ řekl.