Štětina chce zrušit komunistickou stranu!

Nový senátor chce vyvolat zákaz komunistické strany legislativní cestou

Štětina chce zrušit komunistickou stranu!Jaromír Štětina, nově zvolený senátor za Stranu zelených, člen Klubu otevřené demokracie, naznačil v pořadu rádia Frekvence 1 „Press klub“, že by se chtěl zasadit o zrušení komunistické strany!
Odmítl sdělit podrobnosti s tím, že celou věc chtějí zainteresovaní senátoři a poslanci ještě chvíli držet „pod pokličkou“ a až přijde čas, vyjdou s tím na tiskové konferenci.

Když se ho moderátor Petr Šimůnek optal, zda již někomu v senátu „zvednul mandle“, jak sliboval v předešlém rozhovoru pro Press klub, odvětil Štětina, že ještě ne, ale chystá se: „S několika svými kolegy domnívám, že u nás po patnácti letech je revoluce z roku 1989 nedokončená a že je načase, podívat se na zoubek legitimitě, komunistické strany,“ uvedl ve vysílání Frekvence 1 novopečený senátor.

Komunisté dle něj nebyli za celých patnáct let schopni provést sebereflexi a kát se ze svých hříchů. Ba naopak jsou zpupní a dále hlásají svou ideologii včetně třídní nenávisti:

„Už je čas, abychom s tím něco udělali, protože ta síla komunistické strany roste a ani přítomnost v Evropské unii nás v budoucnu nemusí uchránit třeba před komunistickým pučem,“ varoval politik a novinář. Má se tak stát legislativní cestou, iniciátoři akce chtějí přesvědčit další senátory a poslance, aby schválili zákon, jenž by napomohl zrušení komunistické strany.

Zdá se, že Jaromír Štěina vlétnul do české politiky jako uragán. V rozhlasovém rozhovoru totiž dále prohlásil, že až se vypořádáme s minulostí (zákazem komunistů), bude čas na ozdravění politické přítomnosti. K zlepšení politické kultury by podle něj přispěl nový politický subjekt, jenž by se vklínil mezi dva „kolosy“, ODS a ČSSD.