Obst se chce bránit proti Štětinovi

PRAHA – Státní zástupce Radim Obst zvažuje právní kroky proti senátoru VladimíruŠtětinovi (za SZ), který ho obvinil ze spolupráce s bývalou StB.
„Uvítal bych, kdyby to pan státní zástupce udělal, protože potom budu mít příležitost předložit důkazy, že mluvím pravdu,“ řekl Štětina.
Obst se rozhodně ohradil rovněž proti jeho tvrzení, že byl zásadní součástkou údajného „politického spolčení“ v kauze Vladimíra Hučína.
O Obstovi hovořil Štětina v souvislosti s jednáním horní parlamentní komory o vydánísenátora a vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL) k trestnímu stíhání za korupci. Čunkova kauza má podle Štětiny politické pozadí, což dokazuje tím, že dozorem v kauze byl pověřen právě Obst.
Tvrdí, že odstranění Hučína z BIS a jeho následné uvěznění bylo pro Obsta životně důležité, neboť by na státním zastupitelství nemohl jinak působit, a že jeho bezpečnostní prověrka byla získána podvodem.
Obst uvedl, že Štětinova tvrzení jsou lživá a zcela nepodložená. „Vylučuji, že by dosavadní průběh trestního řízení (proti Čunkovi) byl jakkoli, tedy i politicky, ovlivňován,“ řekl.
„Odstranění Vladimíra Hučína z BIS a jeho následné uvěznění bylo pro Mgr. Radima Obsta životně důležité, neboť tento bývalý komunistický kolaborant by na státním zastupitelství nemohl jinak působit,“ řekl minulý týden v Senátu Štětina.
Podle jednoho z Obstových bývalých kolegů není žalobce v žádném případě někdejší komunistický prokurátor. „Obst nastoupil na státní zastupitelství, na kterém jsem také pracoval, teprve v roce 1994, a to ještě jako čekatel,“ poznamenal jeden z ostravských žalobců.