Antikomunisté přesvědčují poslance, aby zakázali KSČM

Praha – Nikdy není pozdě na zákaz komunistů. Myslí si to 50 tisíc lidí, kteří podepsali petici www.zrusmekomunisty.cz. Autoři petice senátor JaromírŠtětina (za Stranu zelených) a režisér Ladislav Smoljak včera předali seznam signatářů předsedovi Poslanecké sněmovny Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD).
Štětina se Smoljakem po poslancích požadují, aby zakázali propagaci komunismu. Současná KSČM by potom musela vypustit slovo komunismus z názvu. „Kdo se ke komunistům hlásí, ten se hlásí k diskriminaci lidí, zákazu podnikání a k násilí,“ prohlásil Ladislav Smoljak. Senátoři už zákaz propagace komunismu schválili. V poslanecké sněmovně ale komunisté spolupracují s ČSSD. Společně zákaz zablokují.
Senátor Štětina se ale nevzdává. „Myslím, že ještě spousta poslanců ČSSD vnímá rozdíl mezi komunistou a sociálním demokratem. Pokusíme se je přesvědčit, aby byli pro zákaz,“ prohlásil senátor.
Podpisy pod petici, která je umístěná na internetu, stále přibývají. Autoři doufají, že se podaří shromáždit 100 tisíc podpisů. Petici podepsal také například Martin Exner, syn místopředsedy KSČM Václava Exnera.