Štětina: Socialisté poštvali BIS na Hučína

PRAHA Bezpečnostní informační služba (BIS) na přímý pokyn vlády ČSSD před osmi lety rozpracovala podle senátora Jaromíra Štětiny diskreditační kampaň s cílem zničit bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína. Důvodem prý byly informace o stycích ČSSD s představiteli bývalého režimu a jeho tajné policie, které Hučín shromažďoval. Předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Jeroným Tejc označil senátorovo vystoupení za spíše úsměvné, sama BIS označila senátorova tvrzení za lživá.
Štětina včera prohlásil, že „společný tým BIS, okresního státního zastupitelství a okresní policie na přímý pokyn tehdejší sociálnědemokratické vlády rozpracoval rozsáhlou diskreditační kampaň, která měla Vladimíra Hučína kriminalizovat a zničit“.
BIS spolupracovala s přerovským státním zastupitelstvím a policií, které tak pracovaly na politickou objednávku, dodal senátor. „Důrazně odmítáme, že bychom kdykoli pracovali na politickou objednávku a ovlivňovali práci orgánů činných v trestním řízení,“ reagoval mluvčí tajné služby Jan Šubert. „Proti obviněním vzneseným na adresu BIS se tvrdě ohrazujme. Jde o nehoráznou lež,“ dodal Šubert