bagatelizují tvrzení Vladimíra Hučína poukazem na jeho „duševní zdraví“.

„Prohlašovat politické odpůrce za duševně choré je stará komunistická metoda. Orgány činné v trestním řízení držely pana Hučína za pomoci BIS rok ve vyšetřovací vazbě a snažily se z něj zcela nesmyslně udělat psychopata a teroristu. Dokázal se ubránit a všechny soudy ho osvobodily,“ říká senátor Štětina.

Podle senátora Štětiny by si příslušné orgány ministerstva vnitra a vlády měly vyžádat výpověď Vladimíra Hučína a měly by od BIS požadovat k prostudování příslušné operativní spisy, jmenovitě: Silon, Dýka, Hrob, Špunt, Lípa. Senátor Štětina upozorňuje, že od BIS nahlédnutí do spisu požadoval, bylo mu to však ředitelem BIS odmítnuto s poukazem, že jeho požadavek je protiústavní. BIS nevyhověla žádosti o nahlédnutí ani senátnímu Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

„Zvlášť dnes, kdy ministerstvo vnitra zpracovává analýzu parlamentních iniciativ k soudnímu posouzení ústavnosti KSČM, není možné zamlčovat případné důkazní prostředky,“ říká senátor Jaromír Štětina. „Znám Hučína dobře. Je to zásadový a čestný muž.“

 

Autor: Jaromír Štětina