Senátor Štětina se zastává Nejvyššího správního soudu ve věci Dělnické strany a KSČM

Senátor Jaromír Štětina dnes  reagoval na premiérovo nedělní vystoupení v televizi Prima, v němž  předseda vlády  kritizoval Nejvyšší správní soud. „Obávám se, a to je moje spekulace, že si Nejvyšší správní soud trochu připravil půdu a tímto rozhodnutím zamezil například zrušení Komunistické strany Čech a Moravy,“ uvedl v pořadu premiér. Reagoval tak na verdikt Nejvyššího správního soudu, který nevyhověl vládnímu návrhu na rozpuštění Dělnické strany.

 

Dovoluji si, vážený pane premiére, vzít v této věci Nejvyšší správní soud v ochranu. Postupoval nezávisle, v souladu se zákonem a  nemyslím si, že se odmítnutím vládního návrhu rozpustit Dělnickou stranu připravoval na případné odmítnutí podobného vládního návrhu ve věci KSČM,“ napsal dnes senátor Jaromír Štětina v dopise předsedovi vlády.

 

Senátor Štětina  dále v dopise prosí premiéra, aby se svou autoritou zasadil o to, aby kauzu  KSČM  neposuzoval na ministerstvu vnitra tým, který zjevně způsobil, že extrémistická Dělnická strana může dále působit.  Závěrečnou zprávu Senátu ČR upozorňující na podezření, že KSČM porušuje zákony a ústavu předal premiérovi předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka dne 13.listopadu 2008.

 

 

 

 

Pavla Hájková

tisková mluvčí senátora Jaromíra Štětiny

tel. 776742420

 

 

 

V Praze dne 16. března 2009

 

 

 

Dopis senátora Jaromíra Štětiny předsedovi vlády Mirkovi Topolánkovi

 

 

 

Vážený pan

Ing. Mirek Topolánek

předseda vlády České republiky

Úřad vlády ČR

Nábřeží Edvarda Beneše 4

118 01 Praha 1

 

 

Vážený pane premiére,

 

 

prosím, abyste se zhostil své historické role a postavil Komunistickou stranu Čech a Moravy před soud.

Zúčastnil jsem se zasedání Nejvyššího správního soudu, když posuzoval vládní návrh na rozpuštění Dělnické strany. Troufám si tvrdit, že materiál předložený soudu příslušným oddělením ministerstva vnitra byl ušit horkou jehlou a nedal soudu ani nejmenší šanci restrikci vůči Dělnické straně uplatnit. Takovou neprofesionalitu jako MV předvedlo v kauze Dělnické strany, by snad nepředvedl ani začínající okresní státní zástupce žalující krádež rohlíků v samoobsluze. Dovoluji si, vážený pane premiére, vzít v této věci Nejvyšší správní soud v ochranu. Postupoval nezávisle, v souladu se zákonem a  nemyslím si, že se odmítnutím vládního návrhu rozpustit Dělnickou stranu připravoval na případné odmítnutí podobného vládního návrhu ve věci KSČM.

Závěrečnou zprávu Senátu ČR upozorňující na podezření, že KSČM porušuje zákony a ústavu postoupenou Vám předsedou Senátu panem Přemyslem Sobotkou dne 13. listopadu 2008, má nyní na starosti na ministerstvu vnitra tentýž tým, který zjevně způsobil, že extrémistická Dělnická strana může dále působit. Prosím Vás, vážený pane premiére, zasaďte se  svou autoritou o to, aby to nebyl tento tým, který bude rozhodovat o tom, zda vláda KSČM před soud postaví či nikoliv. Současně si dovoluji doporučit, aby se v budoucím projednávání kauzy KSČM před Nejvyšším správním soudem částí soudního spisu stala celá zpráva Senátu, nikoliv jen několik důkazů vytržených zástupcem ministerstva vnitra z kontextu.

 

S úctou

 

Jaromír Štětina

 

senátor

předseda Dočasné komise pro posouzení ústavnosti KSČM

 

 

V Praze dne 16. března 2009