„New deal“ podle Milana Richtera – Městská část Praha 10 jako akciová společnost

Tisková zpráva zastupitelů TOP09 na Praze 10

a Jaromíra Štětiny, senátora za Prahu 10

 

 

Veřejná dražba bytů obsazených nájemníky pomůže Praze 10 financovat developerské projekty. I přes sliby starosty Richtera, že bude jednat s občany otevřeně, připravili zastupitelé za ODS a ČSSD skoro potají projekt, jak se jednou ranou vypořádat s nepohodlným občanským sdružením a zároveň dobýt ráj velké stavební zakázky, přestavby Penzionu Malešice. V rámci usnesení zbylo také třicet sedm milionů jako odstupné společnosti TOMMI spol. s r. o. za předčasné ukončení nájemní smlouvy na Penzion Malešice.

„Pokud se započte 37 mil k plánovaným 158 mil Kč na rekonstrukci Penziónu Malešice, získáme celkem 195 mil Kč, což při plánovaném počtu 155 startovacích a ústupových bytů činí 1,25 mil Kč za jeden byt. Za tuto cenu by se našlo několik developerů, kteří by rádi postavili radnici byty nové!“ říká Michal Narovec, člen zastupitelstva MČ Praha 10 za TOP09.

 

Koalice ODS a ČSSD schválila tento plán, aniž by vysvětlila dlouhodobé dopady na rozpočet MČ, zdůvodnila potřebu takzvaných startovacích bytů pro MČ a sociální a ekonomické dopady koncentrace více než stovky bytů pro nízkopříjmové vrstvy na jednom místě.

V úvodu zastupitelstva promluvil senátor Štětina a nabádal zastupitele k tomu, aby vedli jednání jako samospráva obce a nikoliv jako představenstvo akciové společnosti. I přes to upřednostnila koalice vedená Milanem Richterem ekonomickou stránku před zájmem o občana.

Opakuje se zde historie, kdy Milan Richter nezvládl roli radního pro kulturu.Udělal chybu, že v novém systému nebyl schopen vést jasnou hranici mezi ziskovou a neziskovou sférou“. Tak podle serveru iDnes hodnotil Richterův výkon tehdejší primátor Hlavního města Prahy a šéf ODS Pavel Bém. Dnes dělá Milan Richter chybu v tom, že nerozeznává hranici mezi rolí předsedy představenstva akciové společnosti a starostou městské části. Tedy opět není schopen vést jasnou hranici mezi ziskovou a neziskovou sférou. Naneštěstí je v tomto svém omylu podporován všemi zastupiteli  koalice vládnoucí na Praze 10.

 

citace z iDnes:           http://kultura.idnes.cz/divadlo.aspx?c=A080606_183939_divadlo_jaz

 

 

Michal Narovec, předseda klubu zastupitelů TOP09 Praha 10

 

Jaromír Štětina, senátor za Prahu 10

 

 

V Praze dne 30. 6. 2011